Narcisové a narcisky

Znáte je taky? Lidé zahledění do sebe, postující na facebooku jednu svou úžasnější fotku za druhou. Jednou je to ve slunečnicovém poli, pak na dovolené na pláži, v autobuse, na terase, opalující se na zahradě, řídící svoje vytuněné fáro nebo výřez ze skupinky kamarádů.

narcismus-zrcadlo_499x332

Když přijdete k nim domů, z fotek na zdech a poličkách se na vás zase zubí. Jako by nestačilo mít je vedle sebe. Zajímavé je, že si ty fotky nedají „pokazit“ nikým jiným. Všude samotní culící se a kroutící se v roztomilých pózách. V bytě žijí sami a sami se sebou celý den se zálibou kochají. Přijdete tam jednou dvakrát a potřetí už vás k nim nikdo nedostane. A musíte hledat výmluvy, protože mu či jí nechcete ublížit a na rovinu jim vpálit, že se u nich necítíte dobře.

Ale třeba byste jim tím pomohli si něco důležitého uvědomit. Třeba by se na vás rozzlobili, nic nepochopili a vyškrtli vás za trest svého seznamu přátel. Co si o takových kamarádech myslet? Možná ani za to přemýšlení nestojí.  Je mi takových lidí moc líto a zároveň mi přijdou i směšní, nepochopitelní a ubozí ve své povrchnosti, kterou oni sami nevidí.

K otevření očí ale potřebují životní lekce, buď prokouknou, nebo zůstanou slepí se svými úžasnými posty a fotkami.

Reklamy

One comment

 1. Jsem Narcis a jsem za to nesmírně rád. Ne nemám kolem sebe fotky, mě stačí zrcadlo. 😀 Facebook? K čemu to je? Miluji reálné lidi a ty virtuální nekompromisně „mažu“. Vadí to někomu? Jeho problém, neřeším. Vím, že jsem skvělý, něco umím. A komu se to nelíbí …
  Upřímně radím vám totéž. K čemu jsou Vám lidi co mají potřebu sedět u počítače a komunikovat s lidmi skrze tento pochybný svět. Nechápete?

  Jednou to pochopíte…

  Mějte se moc hezky

  Marek Xara I.
  Web: http://goo.gl/29fqnV
  BULA: http://goo.gl/CDEHll
  Příběh jedno blázna: http://goo.gl/iKiiV3

  To se mi líbí

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s