Umění pozdravit

Dobrý den, dobré ráno, dobrý večer, jak se máte?

Je to jen pár slov, ale dělá nám to dobře. Pozdravit a být pozdraveni, dostat tohle drobné přání dobrého zdraví. Buď zdráv! Nu, to už se dnes příliš neslyší, ale jde stále o totéž. Vidím Tě, akceptuji tvou existenci, těší mě Tě vidět, mluvit s tebou a zdravím Tě. Přeji Ti jen dobré. O tom to je. Umět pozdravit. Je to to nejjednodušší potěšení, které můžeme druhému dopřát.

Zdvořilá nevšímavost

Ano, v sociologii mluvíme o zdvořilé nevšímavosti. Je to logické. Na jednom místě nás žije tolik, že chtít pozdravit každého kolemjdoucího vás automaticky zařadí mezi chorobomyslné. Ale ignorovat jako pravidlo je nebezpečné!

Chuť pozdravit

Těší mě taková hra. Rozhodnu se ráno nasadit na tvář úsměv a držet ho tam po celý den. Malý úsměv. Úsměv vyjadřující pohodu a spokojenost. A ten úsměv rozdávám lidem, cizím lidem, kolemjdoucím. A někdy je nakazím a oni pak ten úsměv pošlou dál. Úsměv je ten nejzákladnější pozdrav, plný čiré lidskosti. Jsem tu a ty také!

A někdy ústa zformulují slova a druhý odvětí. Čirá výměna dobré energie. Těší mě to! Nemít strach z druhých je základ.

Objetí

Možná jste slyšeli o téhle iniciativě. Lidé, kteří se procházejí po ulicích velkoměst a objímají neznámé. To už je pro mne velké sousto. Ale už fakt, že takové iniciativy existují, prokazuje, že je nám třeba lidské blízkosti i v naprosté anonymitě velkoměst.

Nabídka

Usmívejme se na sebe. A pozdravme energeticky a z plného srdce každého, s kým přijdeme do kontaktu. Každý den tak můžeme udělat něco dobrého pro sebe i pro svět!

A vy, co si myslíte? Jsem kompletně mimo mísu? Už jste se někdy „nakazili“ úsměvem někoho cizího na ulici vašeho města?

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s